Sık Sorulan Sorular

Saçlarımız neden dökülür?


Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Saç dökülmesinin en önemli nedeni genetik faktörlerdir. Ailede saç dökülmesi ve seyrelmesi 18 yaşından itibaren her on erkekten yedisini etkileyen, bayanlarda da daha az sıklıkta görülebilen, kişiyi fiziksel, ruhsal ve toplumsal açıdan yaralayan ciddi bir sorundur.
Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Androjenik Alopecia)

Saç dökülmesinin en sık görülen tipi androjenik saç dökülmesidir. Dökülmenin erken evrelerinde saç incelir (minyatürizasyon) ve pigmentini kaybederek rengi açılır ve güçsüz, cansız bir görünümü olur. Görülme yaşı günümüzde 18 yaşlarına kadar gerileyen erkek tipi saç dökülmesi, alın saç çizgisinin geriye gitmesi ile başlar ve tüm erkeklerde saç seyrelmesi olarak kendini gösterir.

Bu dönemde kullanılması önerilen bazı ilaçlar ve laser biyostimulasyon ile saç köklerinin kaybı engellenebilir, aktif olmayan kök hücreler uyarılır. Androjenik tip saç dökülmesi belirli bir duzeye ulaştıktan sonra tek çözüm saç naklidir. Ensenin üst bölümü ve iki kulak arasındaki bölgedeki saçlar testosteron yıkım ürünlerine duyarsız olduğundan dökülmezler. Saç naklinde bu saçlar kullanılır.
Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi günümüzde artan bir oranda kadınlarda da görülen ve sosyal hayatı etkileyen ciddi bir sorundur. Günümüzde her 10 kadından birinde saç dökülmesi sorunu görülmektedir. Saç dökülmesi kadınlarda genellikle tüm saçlı deriyi ilgilendiren bir seyrelme ve incelme şeklinde görülür.

Kadınlarda sistemik ve hormonal bazı etkenleri ekarte emek amacıyla saç dökülme nedenleri araştırılır. Herhangi bir sistemik rahatsızlık bulunmaması halinde öncelikle laser biyostimulasyon ile mevcut saçların eski güçlü ve sağlıklı haline dönmesi sağlanabilir. Laser terapisinin detayları bir plastik cerrahi uzmanının yapacağı muayene ve saç analizi ile oluşturulabilir.

Kadınlardaki saç dökülmeleri nedenlerini teşhis ve tedavi etmek erkeklerde olduğu kadar kolay değildir. Superplast estetik cerrahi kompleksi saç nakli ve bakım biriminde uyguladığımız laser biyostimulasyon tedavisi ile özellikle bayan hastalarımızın memnuniyetini üst düzeyde tutabilmekteyiz.

Saçın canlılığı neye bağlıdır? Saçın dökülmesine yol açan faktörler nelerdir?
Saçın canlılığı organizmanın özellikle derinin canlılıına bağlıdır. Yanlış beslenme, heyecan ve stres, bazı hastalıklar, hormon dengesizlikleri, kimyasal sprey ve jöleler, asit oranı yüksek şampuanlar ve özellikle genetik faktörler saç dökülmesine yok açar.
Günde 50-100 arası saçın dökülmesi normal midir?
Tarama, yıkama ve benzeri eylemler sırasında günde 50-100 saç dökülür ve bu normaldir.
Vitamin eksikliği saç dökülmesine neden olur mu?
Vitamin eksikliğinden dolayı, özellikle kadınların doğum sonrası saçlarının döküldüğü görülmektedir. Vitamin eksikliğinden ziyade, vitamin zehirlenmesi nedeni olabilir.
Saç kılını besleyen nedir?
Saç kılı deri altındaki yağlı bir kesecikten çıkar ve oradan beslenir. Bu keseciklere SEBUM denilen bir tür yağ üreten yağ bezeleri açılır. Saçların tümüne yağ sağlayan bu bezelerdir.....
Ürününüzden ne kadar sürede sonuç alabilirim?
150ml.lik formu 1 aylık kullanıma tekabul etmekte, yapılan klinik çalışmaların neticesinde 1 aylık kullanım sonrasında dahi kayda değer etkinliği görülmüş, ürün düzenli kullanıldığında 112. Günde  ( 4 aylık düzenli kullanım sonrasında) en etkin sonuca ulaşılmıştır.
Ürününüzün yan etkileri varmı?
Ürünümüz tamamen bitkisel olduğundan hiç bir yan etkisi görülmemiştir.